БЕСПОВРАТНА СРЕДСТВА ЗА ПОДРШКУ ЖЕНСКОГ ПРЕДУЗЕТНИШТВА НА СЕЛУ

У Пленумској сали  Градске управе у Смедереву данас је  одржана презентацију  јавног позива Министарства привреде за доделу бесповратних средстава микро привредним друштвима чији је оснивач и законски заступник жена и предузетницама које се баве производњом прехрамбених производа и своју делатност обављају у сеоском подручју.

Презентацију су организовали Град Смедерево и Регионална развојна агенција Браничево – Подунавље. Присуствовале су јој жене предузетнице са подручја општина Велика Плана и Смедеревска Паланка и града Смедерева које су биле у прилици да се упознају са свим детаљима везаним за поменути јавни позив који је отворен до 10. септембра.

„ За реализацију програма подршке развоју предузетништва жена на селу Министарство привреде обезбедило је 30 милиона динара бесповратних средстава, а она су намењена за финансирање нове опреме која се користи за складиштење, прераду или паковање пољопривредних производа и набавку репроматеријала. Максимални износ одобрене бесповратне помоћи је 500 хиљада, а минимални 300 хиљада динара“, истакла је на почетку презентације Ивана Антонијевић, директорка Регионалне развојне агенције Браничево – Подунавље и најавила да ће иста презентација наредне недеље бити одржана и за предузетнице из Браничевског округа.

Општи циљ програма је подстицање женског предузетништва и одрживог економског развоја,а специфични циљеви програма су подстицање развоја женског предузетништва у сеоским подручјима и подстицање запошљавања у селима.