ГРАЂАНИМА УРУЧЕНИ УГОВОРИ ЗА ЕНЕРГЕТСКУ САНАЦИЈУ КУЋА И СТАНОВА

После прошлонедељног потписивања уговора са привредним субјектима који ће у наредном периоду бити ангажовани у спровођењу мера енергетске санације кућа и станова на територији града Смедерева, у  Градској управи у Смедереву данас су потписани и уговори са грађанима који су се пријавили за коришћење субвенција у оквиру пројекта „ Чиста енергија и енергетска ефикасност  за грађане у Србији у 2024. години“.

Град Смедерево овај пројекат реализује заједно са Министарством енегретике и рударства и његова укупна вредност износи 30 милиона динара, при чему је ресорно министарство обезбедило 18 милиона, а локална самоуправа 12 милиона динара.

Реч је наставку веома успешне сарадње ове две стране у интересу грађана Смедерева, започете пре три године.

Град Смедерево је данас закључио уговоре са 85 грађана, од којих су неки истовремено конкурисали и за више различитих мера енергетске санације својих кућа и станова.

Највише, 58 захтева грађана односило се на замену столарије, за замену радијатора 13, за уградњу топлотне пумпе 10, за замену  и уградњу котлова на гас 6, за пелет 5, за постављање соларних панела 4, за замену фасаде 3 и за поставање термичке изолације крова 1.

Грађанима су уговоре уручиле градоначелница Смедерева Јасмина Војиновић и Снежана Ранковић, чланица Градског већа задужена за урбанизам, комуналне делатности и заштиту животне средине.

„Хвала Вам што сте препознали важност овог пројекта и што сте одлучили да искористите погодност коју вам је град уз помоћ ресорног министарства омогућио.

Пратимо интересовања грађана и верујемо да ће она у наредном периоду бити још већа, да ћемо заједно са Министарством енергетике обезбедити још више новца за ове намене.

Позивам грађане да прате јавне позиве и да конкуришу за средства, јер замењена столарија, нови котлови, топлотне пумпе и друге мере енерегетске санације не само да  доприносе уштедама у кућном буџету, већ доприносе и борби за здравију животну средину.

Град Смедерево жели да се избори са загађењем и радимо на томе. Током лета у четири школе, котлове на мазут смо заменили са котловима на гас. Ових дана расписана је и јавна набавка за вртић „Хајди“ у коме ће поред столарије и фасаде, такође бити замењена котларница, рекла је између осталог на свечаности доделе уговора градоначелница Смедерева Јасмина Војиновић.