ОБЕЛЕЖЕН МЕЂУНАРОДНИ ДАН СТАРИХ ЛИЦА

Поводом обележавања 1. октобра – Међународног дана старих лица, градоначелница Смедерева Јасмина Војиновић данас је са председником Скупштине града Миланом Перићем и осталим сарадницима обишла кориснике Дома за старе у Смедереву и том приликом им уручила пригодне поклоне.

„ Данас смо овде са вама да обележимо овај датум, али и да вам кажемо велико хвала. Са вама желимо да се срећемо  и у свим осталим данима како би константно неговали везу са вама.

Ви  сте своје животе уткали у нашу државу и показали нам како да је волимо. Од вас смо научили много тога, помогла су нам ваша знања и искуства која сте нам пренели.

На нама је задатак да млађим генерацијама укажемо на потребу да са много пажње морамо да бринемо о положају и поштовању старијих људи.

Локална самоуправа у Смедереву вам  је захвална за све што сте учинили  за  нас и из тог разлога наставићемо да вам пружамо подршку и помоћ у свему што можемо да обезбедимо као град, јер вас доживљавамо као своју породицу. Део сте наше локалне заједнице и ми никада не смемо да заборавимо да сте ви градили нашу земљу и наш град, да сте их дизали из пепела, да сте претрпели тешке периоде ратова и многобројних реформи“, рекла је између осталог градоначелница Смедерева Јасмина Војиновић, обраћајући се корисницима Дома за старе.

Пригодним програмом обележавању 1. октобра – Међународног дана старих лица свој допринос дали су и чланови  КУД-а „ Папазовац“, који су својим наступом обрадовали кориснике Дома за старе у Смедереву.

У посети овој установи данас су били и представници Центра за социјални рад као и ученици и наставници Медицинске школе „Света Петка“.