ОБИЛАЗАК РАДОВА НА СТАРОЈ ШКОЛСКОЈ ЗГРАДИ У КОЛАРИМА

Градоначеница Смедерева Јасмина Војиновић данас је била у посети ОШ „ Илија Милосављевић Коларац“ у Коларима.

Заједно са својим сарадницима она је обишла радове који се обављају на старој школској згради, саграђеној тридесетих година прошлог века.

У њој се налази школска библиотека, кухиња и трпезарија, док се настава изводи у новијој школи чија је изградња завршена 1966.године.

Захваљујући финансијској помоћи Министарства просвете кроз пројекат“ Инклузивно предшколско васпитање и образовање“, ових дана у старој школи адаптира се простор који ће бити намењен за потребе боравка деце вртићког узраста, односно мешовите групе од 24 – оро малишана.

Након поправке крова и уређења простора за вртић у овом објекту планирано је и преуређење школске кухиње и трпезарије.

ОШ „ Илија Милосављевић Коларац“ има 152 ђака, који су распоређени у 14 одељења, а у њеном саставу су и три подручне школе: у Ландолу, Биновцу и Луњевцу.