ПОЧЕО ЈЕСЕЊИ САЈАМ ЦВЕЋА, МЕДА,ЗИМНИЦЕ И ВИНА

У Смедереву је данас почео традиционални Јесењи сајам цвећа, меда, зимнице и вина који из године у годину постаје све интересантнији како за излагаче, тако и за посетиоце.

Овог октобра, он је поред излагача из Смедерева и околине окупио и излагаче из Крагујевца, Крагујевачке Раче, Вршца, Кикинде, Новог Сада, Смедеревске Паланке, Београда, Крушевца, Гроцке и са подручја Хомоља.

На градском тргу тако се у заједничком раму шаренила цвећа домаћих произвођача, на штадовима налазе плодови јесени, зимница, мед и производи од меда, а у Винском граду вина по којима је Смедерево надалеко чувено.

„ Овај сајам је прилика да промовишемо наше домаће производе и произвођаче, који својим трудом и љубављу према земљи и природи доприносе развоју пољопривреде, једног од најважнијих сектора у нашем округу.

Смедерево је од давнина познато као плодна и виноградарска област, али наша пољопривреда данас обухвата много више.

Јесењи сајам постаје центар окупљања, размене знања и искустава, али и место где се стварају нове прилике за развој. Наша заједничка будућност зависи од подршке коју пружамо пољопривреди, а овај сајам је одличан пример како можемо повезати традицију и иновације, са циљем да унапредимо живот у нашем крају“, рекла је између осталог градоначелница Смедерева Јасмина Војиновић проглашавајући сајам отвореним.

Том приликом она се захвалила свима који су дали допринос организацији сајма, учесницима и грађанима без којих овај догађај не би имао душу.

Сајам траје до краја октобра.