ПОХВАЛНИЦЕ И ЗЛАТНИЦИ ЗА ЂАКЕ ГЕНЕРАЦИЈЕ

На свечаности уприличеној у Малом граду Смедеревске тврђаве вечерас су додељене награде ђацима генерације основних и средњих школа са територије града. Похвалинице и златнике са грбом града уручила им је градоначелница Смедерева Јасмина Војиновић која је том приликом ученицима честитала успех.

„Драги ученици, поштовани родитељи, наставници, директори школа, уважени грађани, Посебна ми је част и задовољство што вечерас могу да вас поздравим у име града Смедерева и у своје лично име. Пре свега, желим да вам упутим најсрдачније честитке за постигнут одличан успех и остварене изузетне резултате током школовања који вас чине посебним. Ви сте, не само понос ваших породица, школа које сте похађали, ваших наставника, ви сте и понос града Смедерева. Колико смо поносни на вас, показали смо на завршетку школске године када су лица ученика генерације, по први пут, осванула на билбордима нашег града. Ценимо ваше залагање, ваш труд и посвећеност учењу. Својим успесима дали сте добар пример млађим генерацијама ђака. Ви сте вредност која нема јединицу мере, снага и памет, понос и нада. И на крају запамтите једно: Знање је вредност коју вам нико не може одузети. Трудите се да га стално увећавате и проширујете, јер учење траје читавог живота. Мој посао ће бити да у наредном периоду марљиво радим како бих пробудила у вама жељу да се након студија вратите у свој родни град и да будућност нашег града буде у сигурним рукама. Ови златници нека буду подстрек за будуће успехе, али и подсетник да се вратите свом граду”,рекла је градоначелница.

Ђаци генерације смедеревских основних школа у школској 2023/2024. години су: Анђелија Живковић(ОШ „ Бранислав Нушић), Ана Марковић( ОШ „Свети Сава), Михајло Урошевић( ОШ „ Доситеј Обрадовић“), Вељко Драшковић( ОШ „ Др Јован Цвијић“), Уна Ђорђевић( ОШ“ Димитрије Давидовић“), Даница Анђелковић(ОШ“Бранко Радичевић“), Андрија Јоксимовић(ОШ“Јован Јовановић Змај“), Никола Радивојевић(ОШ „Херој Срба“ Осипаоница), Петра Милосављевић( ОШ „ Херој Света Младеновић“ Сараорци), Јован Јанковић( ОШ „ Иво Андрић“ Радинац), Иван Тонић (ОШ „ Бранко Радичевић“ Лугавчина), Вера Павловић ( ОШ „Иво Лола Рибар“ Скобаљ), Павле Лаптошевић( ОШ“ Сава Ковачевић“ Михајловац), Алекса Радовановић( ОШ“ Вожд Карађорђе“ Водањ), Војин Степановић ( ОШ“ Вук Караџић“ Липе) и Марија Ивановић ( ОШ „ Ђура Јакшић“ Мала Крсна).

Ђаци генерације смедеревских средњих школа у школској 2023/2024.години су: Катарина Симић, (Гимназија Смедерево), Иван Максић ( Техничка школа), Моника Станојевић ( Текстилно-технолошка и пољопривредна школа „ Деспот Ђурађ“), Милица Јевтић ( Економско-трговинска школа), Лука Михајловић ( Медицинско фармацеутска школа „ Света Петка“), Кристиана Дел Бианко ( Музичка школа „ Коста Манојловић“ ) и Анђела Матејић ( Текстилно технолошка и пољопривредна школа „ Деспот Ђурађ“).