ПОСЕТА ДОМУ ЗА СТАРЕ У СМЕДЕРЕВУ

Кориснике Дома за старе у Смедереву данас је обишла председница Привременог органа града Смедерева, Јасмина Војиновић  и том приликом са њима разговарала и уручила им пригодне поклоне.

У овој установи за смештај старих лица, према речима директорке Иване Матејић, тренутно борави 195 корисника, од којих је 130  потпуно зависно од бриге особља, 30 је полузависно, а остали могу самостално да функционишу.

О њима брине 60 запослених, од чега је 14 медицинске струке.

У Дому за старе у Смедереву, осим особа које су пореклом из Смедерева, бораве и лица из Ковина, Смедеревске Паланке, Великог Градишта, Пожаревца, Лесковца и Београда.

Собе за смештај су опремљене намештајем прилагођеним потребама и физичким могућностима корисника, на располагању су им и просторије дневног боравка опремљене видео и аудиотехником, како би што квалитетније и садржајније проводили своје слободно време.

Недавно је у оквиру дома саграђен још један објекат, који ће након прибављања протребних дозвола и документације бити отворен за боравак особа са деменцијом.

Дом за смештај старих лица у Смедереву је званично са радом почео у јануару 1947. године.