ПОТПИСАНИ УГОВОРИ СА ИЗВОЂАЧИМА РАДОВА ЗА СПРОВОЂЕЊЕ МЕРА ЕНЕРГЕТСКЕ САНАЦИЈЕ КУЋА И СТАНОВА

Уз подршку Министарства рударства и енергетике у Смедереву је у току реализација пројекта „Чиста енергија и енергетска ефикасност за грађане у Србији за 2024. годину“који подразумева спровођење мера енергетске санације кућа и станова на територији града.

У име града Смедерева, градоначелница Јасмина Војиновић данас је потписала уговоре са 23 привредна субјекта који ће у наредном периоду бити ангажовани на пословима замене столарије, фасаде, постављању термичке изолације, замене и уградње котлова на гас, радијатора, уградњи топлотних пумпи и постављању соларних панела у смедеревским домаћинствима.

„ Укупна средства за реализацију пројекта износе 30 милиона динара. Ресорно министарство је обезбедило 18 милиона, а учешће града Смедерева износи 12 милиона динара.

Наш град већ дуже време активно учествује у овом пројекту и судећи по пријавама на јавне позиве, наши суграђани показују све више интересовања за суфинансирање трошкова енергетске санације својих станова и кућа. Трудићемо се да се за наредну годину обезбедимо још више средстава за те намене.

Град Смедерево ће са грађанима који су конкурисали за суфинансирање трошкова енергетске санације у својим домаћинствима, у понедељак,14. октобра такође потписати уговоре.

Вас као извођаче радова позивам да што пре кренете у реализацију послова“, рекла је градоначелница Јасмина Војиновић након потписивања уговора са привредним субјектима и изразила наду да ће се они као и до сада држати уговорених рокова за завршетак послова.