САСТАНАК О ПРЕДУЗЕТИМ МЕРАМА У ТРОПСКОМ ТАЛАСУ

Због дуготрајног и екстремно топлог таласа, градоначелница Смедерева Јасмина Војиновић данас је одржала састанак са  Мирославом Илићем директором ЈКП „ Зеленило и гробља“, Срђаном Стојковићем, директором ЈКП „ Водовод“  и Александром Савићем руководиоцем сектора за планирање инвестиција у Електродистрибуцији Смедерево.

На састанку се разговарало о свим предузетим мерама које гарантују уредно и стабилно снабдевање потрошача струјом и водом, али и редовном  обављању свих послова који се тичу делокруга рада ЈКП „ Зеленило и гробља“.

Према речима Срђана Стојковића директора ЈКП „ Водовод“ и поред екстремно високих температура водоснабдевање на територији Смедерева је уредно и нема пада притиска у мрежи, упркос  повећаној потрошњи воде за око 40 одсто. Ово предузеће успева да допреми воду до свих крајњих корисника на градском систему. На неколико локација у граду (у  Кнез Михајловој улици  код болнице, углу улица Кнез Михајлове и Карађорђеве и у Карађорђевој улици код Центра за културу) обезбеђена је вода из хидраната са славинама са натписом „ Вода за пиће“, док су на још неколико локација  где је већа фреквенција становништва постављене цистерне, а у систем водоснабдевања на територији града Смедерева  укључено је и 6 мобилних резервоара.

Када је реч о снабдевању грађана из сеоских аутономних водоводних система за сада нема  поремећаја у дистрибуцији воде, али из „ Водовода“ апелују на рационалну потрошњу у оваквим ситуацијама, без заливања башти и дворишта, посебно у селима Врбовац, Сеоне, Суводол, Михајловац, Биновац и Мало Орашје. Најављено је да ће обиласком терена ситуацију око водоснабдевања контролисати и инспекцијске службе.

Руководилац сектора за планирање инвестиција Електродистрибуције Смедерево Александар Савић је потврдио да је снабдевање потрошача струјом  у Смедереву уредно. Потрошња је очекивано због коришћења  расхладних уређаја повећана, али систем је стабилан. Извршен је обилазак терена и трафостаница, у којима се бележе високе температуре и у овом предузећу истичу да нас оваква лета опомињу да убудуће морамо више размишљати о начинима како деловати у оваквим ситуацијама.

Због високих температура, од данас па све док траје топлотни талас, цистерне ЈКП „ Зеленило и гробља“, ће у интервалу  од 14 -22 часа  прскати улице у ужем језгру града  где нема много зеленила, истиче Мирослав Илић директор овог предузећа и додаје да грађани освежење могу потражити и поред реновираних градских фонтана и свих чесми у граду које су у функцији.

За раднике „ Зеленила и гробља“ који раде на отвореном, ово предузеће је прилагодило радно време, тако што  оно почиње у раним јутарњим сатима и завршава се до најтоплијег дела дана.