За школску 2022/2023. годину, доделиће се:

а) 15 финансијских помоћи ученицима средњих школа II, III и IV разреда, који су у претходној школској години у односу на годину у којој се конкурс расписује имали најмању просечну оцену 4.00, чији укупни месечни приходи по члану породичног домаћинства, остварени у периоду од 6 месеци који претходе месецу подношења пријаве за финансијску помоћ, не прелазе цензус од 20.000,00 динара и који испуњавају опште критеријуме утврђене  Одлуком.

б) 10 финансијских помоћи ученицима средњих школа II, III и IV разреда, који су у претходној школској години у односу на годину у којој се конкурс расписује имали најмање просечну оцену 4,75, који су у претходној школској години освојили I, II или III место у индивидуалној конкуренцији на републичком или међународном такмичењу, које је у организацији Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије и стручних друштава или центара за таленте и који испуњавају опште критеријуме утврђене  Одлуком.

в) 5 финансијских помоћи ученицима средњих школа са инвалидитетом, којима је утврђен степен инвалидитета од стране надлежног органа и који испуњавају опште критеријуме утврђене Одлуком.

г) 30 финансијских помоћи студентима на првом степену студија (основне академске студије, основне струковне студије) и студентима на другом степену студија (мастер академске студије, специјалистичке академске студије, специјалистичке струковне студије) који су у претходној школској години у односу на годину у којој се конкурс расписује имали најмању просечну оцену 7,00, чији укупни месечни приходи по члану породичног домаћинства, остварени у периоду од 6 месеци који претходе месецу подношења пријаве за финансијску помоћ, не прелазе цензус од 20.000,00 динара и који испуњавају опште критеријуме утврђене  Одлуком, као и за студенте прве године првог степена студија (бруцоши) који су у последњем разреду средње школе имали просечну оцену 4,00, не прелазе наведени цензус од 20.000,00 динара и испуњавају опште критеријуме утврђене  Одлуком.

д) 15 финансијских помоћи студентима на првом степену студија (основне академске студије, основне струковне студије) и студентима на другом степену студија (мастер академске студије, специјалистичке академске студије, специјалистичке струковне студије) који су у у претходној школској години у односу на годину у којој се конкурс расписује имали најмању просечну оцену 9,00 и који испуњавају и друге критеријуме утврђене општим условима  Одлуке, као и за студенте прве године првог степена студија (бруцоши) који су у последњем разреду средње школе имали најмање просечну оцену 4,75, који  су у претходној школској години освојили I, II или III место у индивидуалној конкуренцији на републичком или међународном такмичењу, које је у организацији Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије и стручних друштава или центара за таленте  и испуњавају опште критеријуме утврђене  Одлуком.

ђ) 5 финансијских помоћи студентима са инвалидитетом на првом и другом степену студија, којима је утврђен степен инвалидитета од стране надлежног органа и који испуњавају и опште критеријуме утврђене  Одлуком.

Информације и конкурсна документација могу се добити на шалтеру 07 ГУЦ-а, тел. 672-724, локал 1847 и на линк Конкурсна документација за Јавни позив за доделу финансијске помоћи ученицима и студентима на територији града Смедерева