ЈАВНИ ПОЗИВИ ГРАДА СМЕДЕРЕВО И НАЦИОНАЛНЕ СЛУЖБЕ ЗА ЗАПОШЉАВАЊЕ  ЗА 2023. ГОДИНУ

У циљу реализације програма и мера активне политике запошљавања, предвиђених Локалним акционим планом запошљавања града Смедеревa за 2023. годину , на основу закљученог Споразума о уређивању међусобних права и обавеза  у реализацији програма и мера активне политике запошљавања  за 2023. годину,  Град Смедерево и Национална служба за запошљавање Филијала Смедерево расписали  су   јавне позиве за текућу годину.

Расписани  су Јавни позив незапосленима за доделу субвенције за самозапошљавање и Јавни позив послодавцима за доделу субвенција за запошљавање незапослених лица из категорије теже запошљивих.

Споразумом о уређивању међусобних права и обавеза у реализацији програма и мера активне политике запошљавања за 2023.год. између Националне службе за запошљавање филијала Смедерево и Града Смедерева,  опредељена су заједничка средства у износу од 23.529.411,77 динара, путем којих ће кроз директну финансијску подршку послодавцима и незапосленим лицима бити запослено преко 90 незапослених лица:

• За субвенције за запошљавање незапослених лица из категорије теже запошљивих издвојено је укупно 9.803.921,57 динара од којих је 5.000.000,00 издвојио Град и 4.803.921,57 динара издвојила Национална служба за запошљавање. Опредељена средства ће омогућити да 49 лица са евиденције Националне службе заснује радни однос.
  • За субвенције за самозапошљавање издвојено је укупно 13.725.490,20 динара од којих је 7.000.000,00 издвојио Град и 6.725.490,20 динара издвојила Национална служба за запошљавање. Опредељена средства ће омугућити да 45 незапослених лица са евиденције Националне службе оснују своје предузетничке радње

Јавни позиви Града Смедерево и  Националне службе за запошљавање објављени су на сајту  Града Смедерево и Националне службе за запошљавање www.nsz.gov.rs  и у on line публикацији „Послови“ од 31.маја  ове године.

Информације о расписаним јавним позивима заинтересовани могу добити у  НСЗ Филијале Смедерево или на телефоне 633-033 ,633-028.